قطعا نام رمان پر طرفدار ملت عشق را شنیده‌اید. رمانی فلسفی که به عشق میان مولانا و شمس می‌پردازد و از این عشق راهی خدا می‌شود. این کتاب به زبان ترکی استانبولی توسط نویسنده سرشناس الیف شافاک نگاشته شده است. اما آیا خرید این کتاب ارزشش را دارد؟

کتاب ملت عشق (یا به عبارتی چهل قانون عشق) از آن دسته کتاب‌هایی است که موفقیت‌های بزرگی را برای نویسنده به ارمغان آورد. این کتاب 500 مرتبه تجدید چاپ شده و به 49 زبان ترجمه گردیده است. آیا با دیدن این اعداد و ارقام می‌توان تصمیم گرفت که آیا خرید کتاب ملت عشق منطقی است یا خیر؟

خرید کتاب ملت عشق الیف شافاک در رنت بوک | پلتفرم خرید و فروش کتابهای نو و دست دوم

 

با وجود موفقیت بزرگی که برای الیف شافاک، نویسنده این کتاب ایجاد شد، این نویسنده پس از تولد فرزندش در سال 2006 به افسردگی شدیدی دچار شد. اما موفقیت‌های بدست آمده به‌واسطه این کتاب همچنان ادامه داشت.

به طور مثال، نویسنده کتاب ملت عشق، الیف شافاک، به‌عنوان یکی از 12 فرد تأثیرگذار دنیا که توانسته دنیا را به‌جای بهتری تبدیل کند شناخته شده است و همچنین توانسته است جایزه مولانا را از آنِ خودش کند.

طولی نکشید که این رمان در میان مخاطبان به محبوبیتی که جایگاه حقیقی‌اش بود رسید و امروزه خرید کتاب ملت عشق را می‌توان به تمام دوستداران ادبیات داستانی در هر زبانی توصیه نمود.

کتاب ملت عشق و تبلیغات گسترده

عده‌ای از افراد معتقدند که کتاب ملت عشق جزو آن دسته از کتاب‌های زرد است که صرفا به‌خاطر تبلیغات گسترده شناخته شده است و محتوای خاصی ندارد. نظر ما مخالف آن چیزی است که این افراد فکر می‌کنند!

برای اینکه از میزان کیفیت و جذابیت این رمان مطمئن شویم، بررسی مفصلی در وب‌سایت‌های خارجی نظیر آمازون و ای بِی و وب‌سایت‌های ایرانی نظیر دیجی‌کالا انجام دادیم که نتیجه‌ آن را برایتان بازگو خواهیم کرد.

بررسی کتاب ملت عشق در وب‌سایت‌های دیگر:

Amazon.com

Ebay.com

Walmart.com

Digikala.com

نظرات دیگران درباره‌ کتاب ملت عشق:

با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید کتاب مناسب برای هر فردی، مطالعه و آگاهی از نظرات دیگر افرادی است که آن کتاب را مطالعه نموده‌اند، تصمیم گرفتیم که در این مسیر شما را همراهی کنیم و گزیده‌ای از مفیدترین نظرات دیگران در ارتباط با کتاب ملت عشق را برایتان ارائه کنیم.

منابعی که از آنها برای جمع‌آوری این نظرات استفاده کرده‌ایم عبارت‌اند از وب‌سایت آمازون، ای بِی، وال مارت و دیجی‌کالا.

عمده نظرات مثبت درباره‌ کتاب ملت عشق:

  • قلب من هنگام خواندن این کتاب به اوج خود رسید و با خرد صوفیانه موجود در آن به وجد آمدم.
  • باورنکردنی، خارق‌العاده، عالی … برای توصیف این کتاب بسیار کم است.
  • این رمان شمس و مولانا را زنده می‌کند. دیدگاهی را برای ما فراهم می‌کند که هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند.

عمده نظرات منفی درباره‌ کتاب ملت عشق:

  • این کتاب در اصل یک رمان عاشقانه عادی است که با کمی عرفان به‌عنوان “رمان عارفانه” مبدل می‌شود.
  • من علاقه خاصی به شخصیت‌های اصلی نداشتم، به خصوص الا که به نظر می‌رسید ساده و خودپسند است.
خرید کتاب ملت عشق الیف شافاک در رنت بوک | پلتفرم خرید و فروش کتابهای نو و دست دوم

 

کتاب ملت عشق از دو بخش اصلی تشکیل می‌شود:

خلاصه‌ای مختصر از کتاب ملت عشق

در بخش اول رمان، شاهد روایت داستان نویسنده این کتاب، عزیز زاهار هستیم که در زمان حال روایت می‌شود.
الا روبینشتاین که حدودا چهل سال داشت. برای سال‌های متمادی زندگی الا با زندگی همسر و فرزندانش گره‌خورده بود.
همسرش دندان‌پزشک مشهوری بود اما برخلاف تصور عموم آنها رابطه عمیقی با یکدیگر نداشتند.
الا هیچگاه قادر نبود خطر کند، در زندگی همیشه عامل احتیاط را مقدم شمرده بود. این بار اما متفاوت بود!

الا پس از بیست سال زندگی، یک روز صبح به دادگاه رفت، تقاضای طلاق کرد و حالا زنی رها و آزاد بود که به‌سوی سفری نامعلوم می‌رفت. الا ناگهان عاشق مردی شد. آنها هیچ نقطه اشتراکی با یکدیگر نداشتند. در سال 2008 الا پس از جست‌وجوی فراوان برای خود در یک انتشارات به‌عنوان ویراستار مشغول به کار شد.

روزی از روزها کتابی از زاهار، نویسنده کتاب ملت عشق برای ویراست برایش ارسال شد. زندگی الا از این نقطه شروع به تغییر بزرگی کرد. جملات کتاب در تن و جان او رخنه کرد و زندگی‌اش را متحول نمود.

قسمت دوم رمان، از زندگی مولانا و شمس آغاز می‌شود و به عشقشان در قرن هفتم هجری می‌رسد. این کتاب رسیدن دو دریای دانش و فرزانگی به هم را روایت می‌کند. داستان ملاقات شمس و مولانا از یک خواب آغاز می‌شود.

مولانا در خواب خود می‌بیند که هراسان در سرزمینی دورافتاده به دنبال کسی می‌گردد. پس از آن بلافاصله خود را در حیاط خانه‌اش می‌یابد، اما به شکل پیله کرم ابریشمی که در انتظار پروانه شدن است. سپس مولانا خود را گریان و هراسان در کنار چاه آبی می‌بیند.

مولانا این خواب غریب خود را برای شیخی به نام برهان‌الدین تعریف می‌کند. شیخ برهان‌الدین نیز از این خواب سردر نمی‌آورد تا این‌که از بزرگی به او دستمال ابریشمی هدیه می‌رسد. شیخ برهان خواب مولانا را برای شیخ بابا می‌گوید.

شیخ بزرگ درمی‌یابد که شمس تبریزی، مریدی که در خانقاهش است از دوری همزاد خود در عذاب است. مولانا نیز از دوری شمس در عذاب است. شیخ بابا با بصیرت به این‌که مولانا با ملاقات شمس به‌سوی مرگ می‌رود، در انتها راضی می‌شود که شمس را به قونیه نزد مولانا بفرستد …

سعی کردیم روایتی کلی از کتاب ملت عشق را به اشتراک بگذاریم تا شما را با خود در اعجاز این کتاب همراه کنیم.
کتاب ملت عشق، آن‌چنان‌که در نظرات دوستداران کتاب رویت کردید، کتابی است که می‌تواند شما را به‌راحتی مجذوب خودکرده و زندگی شما را مانند زندگی الا زیر و رو کند. برای تجربه تغییر و خرید کتاب ملت عشق روی دکمه زیر کلیک کنید!

لطفا نظرات خود را پس از خرید کتاب ملت عشق با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

کتابی که دنبالشی رو پیدا نکردی؟