هدف اصلی چاپ، خرید و فروش کتاب‌ها، نشر آگاهی و دانایی افراد است. هنگامی که کتابی را خوانده و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب می‌کنید. می‌توانید با فروش مجدد کتاب دست دوم، بستری سبز برای استفاده دیگران از محتوا و مفاهیم آن کتاب فراهم کنید. این عمل علاوه بر کمک به آنها به حفظ محیط زیست هم کمک بزرگی خواهد کرد.

 آیا به این توجه کرده‌اید که هنگامی که کتاب غیر مرجعی که قبلا خوانده، نکات دلخواه و مورد نیاز خود را از آن برداشته و در جایی یادداشت کرده‌اید، احتمال خیلی پایینی وجود دارد که دوباره به آن مراجعه کنید! پس این کتاب‌ها را برای فروش بگذارید تا دیگران نیز از آنها استفاده کنند.

حفظ محیط زیست

در ازای هر کتابی که خریداری می‌کنید، یک درخت بریده می‌شود و هرکتابخانه‌ای، جنگلی را از بین خواهد برد. شما با در دسترس گذاشتن کتاب‌های خوانده شده خود برای دیگران، از خریدن کتاب نو و قطع دوباره درخت برای تهیه کتاب جلوگیری می‌کنید. با خواندن یک کتاب توسط افراد متعدد، در جهت حفظ و مدیریت محیط زیست کوشا باشید.

حفظ محیط زیست

نقد شدن سرمایه راکد

وقتی کتاب‌های خود را خوانده‌ و دیگر استفاده‌ای از آنها ندارید. با به فروش گذاشتن کتاب‌ها بخشی از سرمایه مالی راکد شما، نقد شما باز می‌گردد و هم بستری برای کسی که تمایل به خرید آن کتاب‌ها با قیمت پایین‌تر دارد، ایجاد کنید.

ن سرمایه راکد

باز شدن فضای خانه

امروزه بسیاری از افراد در خانه‌های خود به علت محدودیت فضای خالی آن‌ها، کتاب‌هایی که به سراغشان نمی‌روند را می‎‌توانند با منطقی‌ترین راه یعنی فروش، در دسترس دیگر افراد بگذارند. با این کار فضای بیشتری را در خانه دارند که می‌توانند با چیزهایی که می‌خواهند آن را پر کنند.

مقرون به صرفه

کتاب‌های مورد نیاز خود را مقرون به صرفه و با قیمت پایین‌تر خریداری کنید. این یک موضوع واضح و طبیعی است که در دوره‌هایی از زندگی خود مثلا دوران دانشجویی با محدودیت مالی مواجه‌ شویم. با توجه به در نظر گرفتن  قیمت مناسب و مقرون به صرفه کتاب‌های دست دوم، خرید آنها کار منطقی و هوشمندانه‌ای است. همچنین این را هم در نظر داشته باشید که شما می‌توانید با همان مقدار پولی که برای خرید کتاب اختصاص داده‌اید، کتاب دیگری نیز خریداری کنید.

مقرون به صرفه بودن خرید کتاب دست دوم

محدودیت مالی نباید افراد را از کتاب خواندن منصرف کند؛ پس بستر خرید و فروش کتاب‌های دست دوم را فراهم و حمایت کنید تا افراد بیشتری کتاب بخوانند. چیزهای بیشتری یاد بگیرید و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند.

بیشتر بخوانید

خرید کتاب‌های دست دوم، شرایط خواندن کتاب‌های بیشتری را برای شما فراهم می‌کند. کسانی که شوق و هیجان زیادی برای خواندن کتاب دارند، خرید کتاب دست دوم، بهترین راه برای خواندن کتاب‌های جدید بیشتری با هزینه کمتری است. با توجه به قیمت پایین و مقرون به صرفه کتاب‌های دست دوم نسبت به کتاب‌های جدید، تنوع بیشتری از کتاب‌ها را می‌توانید خریداری و مطالعه کنید.

کلکسیون قیمتی و قدیمی

داشتن کلکسیونی از کتاب‌های کلاسیک و کمیاب می‌تواند شما را هیجان زده کند. تعداد بسیار زیادی از این کتاب‌ها، دارای جلدهای نوستالژیک و اعجاب انگیز هستند. به این دلیل، امکان این وجود دارد که عده‌ای از آنها  در عصر نو، بسیاری از افراد به دنبال جمع آوری کلکسیون مجموعه‌های نفیس هستند. مجموعه‌ایی که آثار هنری از دهه های دور و نویسنده های بزرگ جهانی را دارا هستند.

مزایای خرید کتاب دست دوم کلکسیون قیمتی و قدیمی

جمع کردن این مجموعه نفیس یک گنج گرانبها در کنج خانه شما شمرده می‌شود. علاوه بر داشتن ارزش معنوی در خانه‌تان در صورتی که مایل باشید می‌توانید آن را با قیمت بالایی به فروش برسانید.

احیای نویسنده

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های خرید کتاب دست دوم، احیای نویسنده است. بخشی از کتاب‌هایی که به صورت دست دوم گذاشته می‌شود، دیگر چاپ نمی‌شوند. حتی در بعضی مواقع ممکن است که این کتاب‌ها به صورت کتاب الکترونیکی یا کتاب صوتی هم موجود نباشند. با خرید کتاب‌های دست دوم امکان این نیز وجود دارد که کتاب یا نویسنده‌ای را از گمنامی نجات دهید.

مزایای خرید کتاب دست دوم احیای نویسنده

شما می‌توانید نویسنده‌ای را کشف و به مطالعه کتاب‌های دیگر او بپردازید. وبلاگ یا صفحه‌های اجتماعی او را دنبال، پادکست‌هایش را گوش دهید و حتی او را در صفحات اجتماعی خود تبلیغ کنید. به همین علت است که خرید کتاب‌های دست دوم نقطه پایان یک سفر برای مخاطبین نیست؛ بلکه خود به نوعی آغاز مسیری تازه است.

معرفی نت بوک پلتفرم خرید و فروش کتابهای نو و دست دوم

تیم نت بوک در آذر سال 1398 با ایجاد بستری گسترده و امن برای خرید و فروش کتاب‌های دانشگاهی در شهر قم شروع به کار کرد. این تیم بعد از ورود کرونا بدون ترس و تردیدی، فعالیت خود را با قدرت بیشتری ادامه داده و با هدف گسترش خدمات رسانی به هموطنان خود به همراه زیرساختی گسترده تر به وسعت کشور در زمینه کتاب های کمک درسی نو، وارد شد.

در حال حاضر، نت بوک میزبان صدها فروشنده کتاب دست دوم با بیش از پنج هزار کتاب است. این پلتفرم بستری امن برای  خریداران و فروشندگان فراهم ساخته تا کتاب‌های مورد نظر خود را تهیه یا به فروش برسانند. روزانه افراد زیادی از وب سایت نت بوک بازدید و کتاب‌های مورد نظرشان را تهیه می‌کنند.

شما می‌توانید هر کتابی  که می‌خواهید را به راحتی از خانه فقط  با چند کلیک تهیه کنید و درب منزل تحویل بگیرید. مزیت دیگر نت بوک، پشتیبانی قوی آن است که در کمترین زمان ممکن به سوالات شما جواب می‌دهد و برای خرید و فروش کتاب، از اول تا پایان کار همراه شما خواهد بود.  

معرفی نت بوک پلتفرم خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم

تضمین کیفیت محصولات از دیگر دلایلی است که شما می‌توانید با خیال آسوده خرید کنید و از سلامت کتاب مورد نظرتان مطمئن باشید. امکانی دیگر که تیم نت بوک برای مشتریان خود فراهم کرده، گارانتی نت بوک است که خریدار می‌تواند در صورت عدم رضایت از کتاب آن برگرداند و مبلغ پرداختی را تمام و کمال پس بگیرد.

اما محوریت اصلی سایت نت بوک فروش کتاب دست دوم است  که به نوعی اصلی‌ترین فعالیت این پلتفرم به حساب می‌آید. یعنی شما می‌توانید با خیال راحت کتاب‌های خود را که دیگر به احتیاج ندارید و حتی کتابهای که از نت بوک خریداری کردید و خواندید را  در این سایت برای فروش بذارید. با این کار از دور انداختن کتاب‌ها جلوگیری می‌کنید و قدم کوچکی برای حفظ محیط زیست برمی‌دارید.

پلتفرم نت بوک به طور تخصصی و متمرکز در حوزه کتاب فعالیت داشته و با استفاده از توان اجرایی و منابع در دسترس خود، به خوبی چالش ارسال کتاب‌ها را از فروشندگان به خریداران کتاب حل و شرایط مناسبی را برای کاربران خود فراهم کرده است. آموزش ثبت آگهی برای خرید و فروش کتاب به صورت نمودار تصویری در سایت به جهت راهنمایی بیشتر برای شما قرار دارد.

چه کتابهایی در نت بوک به فروش میرسند؟

 شما می‌توانید بدون محدودیت، کتاب‌های خود را با موضوعات متفاوت در سایت نت بوک آگهی کرده و به فروش برسانید. تا به امروز، کتاب‌های متفاوتی اعمم از کمک درسی، دانشگاهی، رمان، مذهبی و … در سایت نت بوک آگهی و به فروش رسیده‌اند.

همه افراد می‌توانند کتاب‌هایی که دیگر به آنها احتیاج ندارد را برای فروش در این سایت، آگهی کنند. همچنین مغازه‌داران و انتشاراتی‌ها می‌توانند با پر کردن فرم معینی  که به طور اختصاصی برای آنها طراحی شده است، برای فروش کتاب در سایت نت بوک اقدام کنند.

برای فروش کتابها در سایت نت بوک چه شرایطی لازم است؟

از نظر نت بوک کتاب‌های دست دوم، کثیف و آسیب دیده نیستند و شما برای فروش کتاب‌های دست دوم خود باید از آنها به خوبی مراقبت کرده باشید. این کتاب‌ها مانند هر محصول دیگری که با استفاده قبلی برای فروش گذاشته می‌شوند، توسط اشخاص دیگری قبلا خریداری و مطالعه شده‌اند. کتاب‌هایی که آسیب دیده‌ و یا غیر قابل استفاده دوباره باشند، مناسب فروش نبوده و باید بازیافت شوند.

برای فروش کتاب‌ها در سایت نت بوک چه شرایطی لازم است؟

 خرید کتاب‌های دست دوم، به صرفه و کاربردی است. کتاب هایی نیز وجود دارند که به علت چاپ های قدیمی خود با قیمت‌های بسیار پایینی در سایت به فروش می‌رسند.

قیمت گذاری کتابها  در سایت نت بوک به چه صورت انجام میشود؟

قیمت گذاری کتاب‌هایی که در سایت نت بوک آگهی می‌شوند، برای اساس قیمت پشت جلد آن‌ها و ارزششان با صلاح و تصمیم گیری فروشندگان خود صورت می‌پذیرد. تعدادی از کتاب‌ها به دلیل چاپ قدیمی خود، قیمت بالایی دارند که البته در مقابل قیمت چاپ جدیدشان، بسیار ناچیز است. در این مواقع، قیمت کتاب‌ها بر اساس میزان ارزش آنها تعیین می‌شود.

فروشندگان کتاب در نت بوک به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

افرادی که برای فروش کتاب‌های خود، ارسال رایگان در نظر گرفته‌اند.

 افرادی که مایل به دریافت هزینه ارسال از خریدار کتاب هستند. هزینه پرداختی جهت ارسال، مبلغ 10 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

چگونه کتاب مورد نظر خود را در وب سایت نت بوک پیدا کنید؟

 ابتدا اسم کتاب‌ مورد نظر خود را در قسمت جستجوی سایت وارد کنید. وب سایت به طور خودکار جستجو برای کتاب درخواستی شما را شروع می‌کند. اگر کتاب مورد نظر شما را فروشنده‌ای برای فروش گذاشته باشد، اطلاعات کتاب برای شما به نمایش گذاشته می‌شود.

ونه کتاب مورد نظر خود را در وب سایت نت بوک پیدا کنید؟

با در نظر گرفتن تعداد زیاد آگهی‌هایی که در وب سایت نت بوک ثبت می‌شود، امکان این وجود دارد که برای کتاب مورد نظر شما فروشنده‌ای وجود داشته باشد اما آگهی آن، منتشر نشده است پس به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که موجودی کتاب مورد نظر خود را از طریق چت آنلاین سایت و یا واتس اپ تیم همراهی مشتریان نت بوک چک کنید.

چقدر زمان میبرد که کتاب به دست خریدار برسد؟

نت بوک پلتفرم خرید و فروش کتاب‌های دست دوم و نو به این معنی است که ارسال فقط برخی از کتاب‌ها مستقیما توسط نت بوک انجام می‌شود. بعد از اینکه کتاب مورد نظر خود را خریداری کردید، تیم همراهی مشتریان نت بوک با فروشنده آن کتاب ارتباط برقرار کرده و برای ارسال آن هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد. کتاب‌های درخواستی شما در سریع‌ترین زمان ممکن، توسط شرکت پست در روزهای کاری ارسال می‌شود. ارسال کتاب توسط شرکت پست برای رساندن کتاب به دست شما، بین 3 الی 5 روز کاری زمان لازم دارد.

از چه طریقی میتوانید سفارش خود را پیگیری کنید؟

 روزانه کدهای رهگیری کتاب‌‌هایی که فروشندگان ارسال می‌کنند، توسط تیم مشتریان نت بوک در کانال تلگرامی نت بوک بارگذاری می‌شود. برای پیگیری کردن سفارش‌های خود می‌توانید وارد کانال تلگرامی نت بوک شده و با برداشتن کد رهگیری مرسولات خود، آن‌ها را از طریق شرکت پست پیگیری کنید.

از چه طریقی می‌توانید سفارش خود را پیگیری کنید؟

همچنین شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی نت بوک نظیر اینستاگرام، واتس اپ و تلگرام، سوالات خود را بپرسید.

کانال تلگرامی نت بوک: https://t.me/netbook_plus

صفحه اینستاگرام نت بوک: netbook_plus

پس از به فروش رفتن کتاب‌هایتان چه باید کرد؟                       

بعد از آنکه کتاب‌های شما توسط خریداران به فروش برود، از طریق تیم همراهی مشتریان نت بوک با شما تماس گرفته شده و اطلاع رسانی انجام می‌گیرد. سپس اطلاعات مورد نیاز جهت ارسال کتاب برای خریدار کتاب شما از طریق واتس آپ برایتان ارسال می‌شود تا به مدت حداکثر 48 ساعت آن را برای خریدار ارسال کنید.

برای بازدید بیشتر آگهیهای خود و فروش سریعتر کتابها در نت بوک چه باید کرد؟

برای بازدید بیشتر آگهی‌های خود از ارسال رایگان برای فروش کتاب‌های خود استفاده کنید. فروشندگانی که برای فروش کتاب‌های خود از ارسال رایگان استفاده می‌کنند. به عنوان فروشندگان برتر در وب سایت و شبکه‌های اجتماعی نت بوک مانند اینستاگرام، توییتر و تلگرام به نمایش در آمده و برای آنها به صورت رایگان، تبلیغات انجام می‌شود.

نت بوک در جهت پاس محبت این فروشندگان، پروفایل کاربری آنها را به صورت رایگان تبلیغ خواهد کرد. به همین جهت انتخاب ارسال رایگان برای کتاب‌های آنها، می‌تواند به بازدید بیشتر آگهی‌ها توسط خریداران و فروش سریع‌تر آنها منجر شود. همچنین با ارسال رایگان کتاب برای خریداران، کمیسیون نت بوک از 9 درصد به 4 درصد کاهش پیدا می‌کند.       

  • Milad Yeganeh
  • 1400-10-19
  • 112 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

کتابی که دنبالشی رو پیدا نکردی؟