ابتدا لازم است که شما اطلاعات کافی از هوش مالی کسب کنید. سپس با یادگیری تکنیک‌های کسب ثروت با استفاده از خلاقیت و هوش خود ، مشکلات مالی به وجود آمده در مسیرتان را حل کنید. 

هوش مالی چیست؟

از دیدگاه روان‌شناسان، هوش به چندین قسمت تقسیم می‌شود. یکی از مهم‌ترین آنها، هوش مالی می‌باشد که در میان افراد سراسر دنیا بسیار پر اهمیت و کاربردی است. هوش مالی در اصل به این معنی است که: افراد در کمترین زمان به بیشترین پول برسند و یا مشکلات مالی خود را به وسیله آن برطرف کنند.  با افزایش هوش مالی خود، می توانید پیچیده ترین مشکلات مالی‌تان را حل و درآمد خود را نیز به طور چشمگیری افزایش دهید.

رابرت کیوساکی(Robert Toru Kiyosaki)، فردی مشهور در ارائه مفهوم پول‌سازی و ثروتمند شدن در جهان است. جالب است بدانید او با ورود خود به این عرصه، تصور افراد در مورد چگونه ثروتمند شدن را دچار تغییر و تحول کرده است. به راستی که قبل از او مردم ذهنیت کاملی از این موضوع نداشته‌اند.

مردم فکر می‌کردند برای ثروتمند شدن باید تمام وقت کار کنند تا اینکه رابرت کیوساکی کتاب مشهور و ماندگار پدر پولدار، پدر بی پول را خلق کرد. این اثر باور ثروتمند شدن را تغییر، مفهوم درست آن را ارائه و در نهایت راه‌های ثروتمند شدن را شرح داد. او هوش مالی را تعریف کرده و در راستای آن کتاب شگفت انگیز چگونه هوش مالی خود را افزایش دهید را نوشته و منتشر کرد.

این کتاب هوش مالی شما را افزایش داده و به شما کمک می‌کند بدون احتیاج داشتن به دیگران، خودتان راه و روش رسیدن به درآمد بالا را یاد گرفته و به فردی متفاوت تبدیل شوید. در این کتاب، پنج راهکار اصلی که برای رسیدن به موفقیت‌های مالی بزرگ در هر کسب و کاری که احتیاج دارید ارائه شده است.

این کتاب برای همه افرادی که می‎‌خواهند در کسب و کارهای خود به موفقیت‌های مالی بزرگ و شگفت انگیزی برسند. با کمتر کار کردن، بهترین نتیجه مالی را ببینند، یکی از بهترین گزینه‌ها است. 

هوش مالی به چند قسمت تقسیم می‌شود؟

کسب درآمد بیشتر

این معیار برای افراد، متفاوت است. زیرا بر اساس درآمد کسب شده، می‌تواند تغییر کند. کیوساکی به این معتقد است که بسیاری از مردم به این دلیل نمی‌توانند موفقیت مالی بزرگی کسب کنند، زیرا تمایلی به تلاش کردن برای آن ندارند.

انسان‌ها دارای اهداف و رویاهای متفاوتی از یکدیگر هستند. آنها باید خودشان بهترین راه افزایش کسب درآمد بیشتر را تشخیص داده و آن را طی کنند. کیوساکی در کتاب هوش مالی می‌گوید: افراد باید کنترل احساسات خود را یاد گرفته و در مواقع سخت، تسلیم نشوند.

5 راهکار ارتقا هوش مالی

او همچنین معتقد است اگر مسیر درست خود را انتخاب کرده و بر آن تمرکز کنید،  مشکلات موجود در مسیر خود را هم می‌توانید حل کنید. این را به خاطر داشته باشید که برای ثروتمند شدن، مشکلات و چالش‌ها ناپدید نمی‌شوند. بلکه باید هوش مالی خود را به کار گرفته و راه حل آنها را پیدا کنید.

حفاظت از پول

بعد از اینکه راه کسب درآمد  خود را پیدا کرده و قدم در آن مسیر گذاشتید، باید بتوانید از آن محافظت کنید. کیوساکی می‌گوید:  این را به خاطر داشته باشید که همیشه افرادی وجود دارند که می‌خواهند بخشی از پول شما را از آن خود کنند. پس شما باید با آگاه بودن به این موضوع، از درآمد خود، بیشتر محافظت کنید. 

حفاطت از پولی. 5 راهکار ارتقا هوش مالی

بودجه‌بندی پول

برای اینکه بهتر بتوانید هوش مالی خود را افزایش دهید، درآمد خود را بیشتر بودجه بندی کنید. اگر با درآمد خود هم زندگی خوب و هم سرمایه گذاری داشته باشید، هوش مالی بالایی دارید و این ارتباطی به مقدار درآمد شما ندارد. به طور جدی برای درآمد خود برنامه ریزی کرده و مقداری از آن را ماهانه پس انداز کنید.

اهرم ساختن از پول

بودجه بندی. 5 راهکار ارتقا هوش مالی

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که برای افزایش سرمایه گذاری خود، از دیگران پول قرض بگیرید؟ کیوساکی در نقد این عمل می‌گوید: این کار شاید در ظاهر، صحیح و عاقلانه باشد. اما هنگامی که شما توانایی سرمایه گذاری صحیح  نداشته باشید، این کار به ضرر شما است. او معتقد است  که نباید وارد سرمایه گذاری با ریسک‌هایی شوید که نمی‌توانید آن را کنترل کنید.

ارتقاء دانش مالی

تحقیق کافی برای سرمایه گذاری، هوش زیاد شما را نشان می‌دهد. این را به خاطر داشته باشید که حتی سرمایه گذاران مشهور نیز قبل از خرید و سرمایه گذاری های خود، تحقیق می‌کنند. زیرا بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در پروژه‌های بزرگ خود دچار شکست مالی هنگفتی می‌شوند.  پس ارتقا دانش و اطلاعات خود را در سرمایه گذاری‌هایتان دست کم نگیرید.

ارتقا دانش مالی.5 راهکار ارتقا هوش مالی

پس از شناخت 5 مورد بالا، رابرت کیوساکی بخش اصلی سخنان خود را در کتاب هوش مالی شروع می‌کند. او به شناسایی و بررسی تاثیر موارد مختلف کسب در آمد بالا می‌پردازد.

 همه افراد می‌توانند هوش مالی خود را افزایش داده و با آن در زمان‌های کم به درآمدهای بالا برسند.  یکی از راه‌های افزایش اطلاعات در این باره مطالعه کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی است. می‌توانید با مراجعه به سایت نت بوک این کتاب را تهیه کنید. برای ارتقا دانش خود، این کتاب را دست کم نگیرید.

  • zahra.yousefi
  • 1400-08-13
  • 151 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

کتابی که دنبالشی رو پیدا نکردی؟