کتاب خواندن هدفی است که هر آدمی در طول زندگی‌اش کم و بیش در پی رسیدن به آن هست. شروع کتاب‌خوانی و ادامه این روند ممکن است در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد اما این حقیقت که کتاب خواندن باعث کتاب خواندن می‌شود را نمی‌شود نادیده گرفت. در این مقاله قصد داریم به برسی روش‌هایی بپردازیم که شما را برای شروع کتاب‌خوانی جادو می‌کنند!

با وجود تعداد زیاد کتاب‌ها و تبلیغات بسیاری که هرکدام به همراه دارند انتخاب و معرفی کتاب کار راحتی نخواهد بود. تعدد سلایق و شخصیت افراد می‌تواند دلیل دیگری باشد که باید در معرفی کتاب به آن بسیار دقت نمود. البته که کتاب خوب هرکسی را به کتاب خواندن سوق می‌دهد..

قدم اول، شناخت

اولین و شاید مهم‌ترین نکته برای شروع کتاب‌خوانی شناخت ما از خود و شخصیتمان است. این شناخت ما را در انتخاب کتابی که به‌راستی مناسبمان است تا ما را به کتاب خواندن علاقه‌مند کند رهنمایی می‌کند. شناخت ما از علایق و شخصیت خود باعث می‌شود که بدانیم مایل به شروع کتاب خواندن در چه زمینه‌ای هستیم..

آیا سبک موردعلاقه ما فلسفی است؟ کتاب‌های رمان را ترجیح می‌دهیم؟ توسعه فردی برای ما اهمیت دارد؟ البته که جواب به این سوالات برای هیچ‌کس آسان نخواهد بود. باید تک‌تک آنها را تجربه کرد و سپس تصمیم گرفت.

 

وب سایت نت بوک ؛ پلتفرم خرید و فروش کتاب های دست دوم

قدم دوم، موقعیت

ما در موقعیت‌های مختلف به کتاب‌های مختلفی احتیاج پیدا می‌کنیم. کتاب‌، دوستی است که در موقعیت‌های گوناگون کنارمان می‌نشیند و با ما سخن می‌گوید. کتاب‌ها در موقعیت‌های گوناگون زندگی ما حضور دارند، کمتر دوستی است که این‌چنین پای شادی‌ها، غم‌ها و تمام مراحل زندگی‌مان بنشیند و آغوشش را برایمان باز کند. پس بنا به موقعیتی که در زندگی در حال تجربه آن هستیم می‌توانیم کتاب مناسبی را یافته و شروع به خواندن آن کنیم.

.

قدم سوم، تسلیم نشدن

نکته مهم دیگر در شروع کتاب‌خوانی تسلیم نشدن است. اگر در دفعات اول در انتخاب کتاب خوب برای خواندن موفق نبودیم، باید بدانیم که این اتفاقی طبیعی است و بسیاری از کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای نیز گاهی کتاب اشتباه را برای مطالعه به دست می‌گیرند. پس تسلیم نشوید و کتاب جدیدی شروع کنید.

قدم چهارم، پرسیدن

افرادی که ما در زندگی خود با آنها رابطه صمیمی داریم عموما شخصیتی نزدیک به ما دارند. علایق، رفتارها و تعاملات مشترک راهی هستند که ما دوستان خود را در آنها پیدا می‌کنیم و صمیمی‌تر می‌شویم. این علایق مشترک می‌تواند کتابی باشد که آنها را به کتاب خواندن علاقه‌مند کرده است! پس از پرسیدن نهراسید و از آشنایانتان بخواهید شما را در راه شروع کتاب‌خوانی همراهی کنند.

 

وب سایت نت بوک ؛ پلتفرم خرید و فروش کتاب های دست دوم

قدم پنجم، به حس خود اعتماد کنید

قدم‌زدن در کتاب‌فروشی‌ها و شهر کتاب‌ها می‌تواند اشتیاق شما را برای شروع کتاب‌خوانی چندین برابر کند. کتاب‌ها را بردارید، چند صفحه از آنها را مطالعه کنید، قسمتی از کتاب‌ها که در پشت جلد نوشته شده‌اند را بخوانید و برای انتخاب آن کتاب به حس خود اعتماد کنید!

وب سایت نت بوک ؛ پلتفرم خرید و فروش کتاب های دست دوم

قدم ششم، از غریبه‌ها بخواهید

غریبه‌ترین‌ها شاید نزدیک‌ترین دوستان ما در انتخاب کتابی باشند که ما را برای شروع کتاب‌خوانی تشویق می‌کند، وب‌سایت‌های فروش کتاب مانند آمازون و دیجی‌کالا، و یا وب‌سایت‌های اشتراک نظرات مانند گودریدز می‌تواند منبعی غنی برای خواندن نظرات به اشتراک گذاشته شده در مورد کتاب‌ها باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده راه‌های بسیار زیادی است که شما می‌توانید با استفاده از آنها خودتان را به‌سوی هرچه بیشتر کتاب‌خوان شدن رهنمون کنید. در ادامه می‌توانید نظرات کتاب‌خوان‌ها از سراسر جهان را در مورد تعدادی از کتاب‌های پیشنهادی مطالعه کنید.

ملت عشق

هنر ظریف بی‌خیالی

مغازه خودکشی

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

خرید کتاب‌های خوب با ترجمه مناسب و حرفه‌ای قدم بعدی است که شما را کتاب‌خوان می‌کند! کتاب‌های خوب از فروشگاه‌های خوب خریداری کنید. شما می‌توانید در نت بوک کتاب‌های معرفی شده در این مقاله و همچنین بسیاری دیگر از عناوین بهترین کتاب‌های موجود را بیابید و آنها را با تخفیف‌های بسیار استثنایی خریداری کنید.


برای خرید کتاب با تخفیف‌های باورنکردنی روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

کتابی که دنبالشی رو پیدا نکردی؟