کاربرد مطالعه و دانستن در مورد توسعه فردی چیست؟

ما انسان ها تمایل به رشد و کمال داریم و می‌خواهیم شرایط بهتری در زندگی برای خود فراهم کنیم، همیشه این سوالات ذهن ما را درگیر کرده که چگونه روابط فردی و اجتماعی خود را ارتقا دهیم؟ یا چگونه در کار خود پیشرفت کنیم و ثروتمند شویم؟ و مسائل دیگری مثل تناسب اندارم و …

اما نمی‌دانیم از کجا شروع کنیم و اصلا دقیقا چیکار باید بکینم!!

مطالعه در زمینه‌های توسعه فردی مسیر تاریکی را برای ما روشن می‌کند. تا ما به همه آرزوها و ایده‌آل‌های که در ذهن داریم و فکر می‌کنیم شاید بهشون نرسیم، برسیم.

ما در این مقاله شش کتاب برتر در زمینه توسعه فردی و روانشناسی رو معرفی ‌می‌کنیم تا در پیدا کرد مسیر رشد و پیشرفت به شما کمک کند.

1_نمی توانی به من آسیب بزنی نویسنده دیوید گاگینز

این کتاب داستان زندگی خود نویسنده است. روایت دوران تلخ و سخت کودکی، فقر و آزار فیزیکی که او تجربه کرده است. گوگینز در این اثر به همه کابوس‌ها و سختی‌ها اشاره می‌کند. او می‌گوید با نظم، سخت تلاش کردن و سختگیری ذهنی، خودش را از یک آدم افسرده و بی هدف و چاق تبدیل می‌کند به یک سمبل  در نیروهای مسلح آمریکا و از همه مهم‌تر خود را به عنوان  یکی از برترین ورزشکاران استقامتی جهان مطرح می‌کند.

1_نمی توانی به من آسیب بزنی نویسنده دیوید گاگینز

او در این کتاب از قانون 40 درصد می‌گوید و معتقد است که انسان‌ها فقط از 40 درصد توانایی‌های خود در زندگی  استفاده می‌کند. اما وی مسیری به ما نشان می‌دهد برای رهای از ترس، وحشت و خوانندگان را تشویق می‌کند. با استفاده از تمام توانشان در مسیر درست گام بردارند و به هدفشان برسند. این کتاب بسیار جذاب و خواندی برای توسعه فردی و تغییر روند زندگی است.

برای خرید این کتاب می‌توانید رو لینک کلیک کنید.

2_رهبری  نویسنده سرالکس فرگوسن و مایکل موریتز

این اثر از مصاحبه های بسیار زیاد موریتز با فرگوسن جمع آوری شده است.سرالکس فرگوسن مربی افسانه‌ای و بزرگ تیم منچستریونایتد، فردی که در دروان مدیریتش پیروزی‌ها و  افتخارات زیادی کسب کرد. این کتاب به روانشانسی مدیریت و هدف گذاری و استراتژی رسیدن به هدف می‌پردازد.

فرگوسن: زندگی من آشکار کننده، بی پایان و سرگرم کننده است و از مهم تر الهام بخش.

2_رهبری  نویسنده سرالکس فرگوسن و مایکل موریتز

در این کتاب که شامل بخش های مثل؛ متمرکز بودن، مشارکت کردن و کار گروهی، خودشناسی و رهبری و … که به چاپ رسیده است. این موارد که در کتاب به آن اشاره شده است که هم به مسائل روانشناسی می‌پردازد، هم به مطالب توسعه فردی اشاره دارد که این مطالب جذابیت بسیاری برای خوانندگان خودت ایجاد می‌کند.

برای خرید این کتاب می‌توانید رو لینک کلیک کنید.

3_ماورای طبیعی شدن نویسنده جو دیسپنزا

هدف اصلی که نویسنده در این اثر دنبال می‌کند این است که انسان‌ها می‌تواند زندگی جدید و تازه‌ای برای خود بسازند.

دکتر جو دیسپنزا(Joe Dispenza) با اشاره به اینکه آدم ها پتانسیل ساختن زندگی جدید را دارند. به همه پدیدهای علمی پرداخته و به صورت گام به گام به خواننده  آموزش می‌دهد. دکتر جو فهم قدیمی را کنار می‌زند و شکاف بین معنویت و علم را نابود می‌کند.

3_ماورای طبیعی شدن نویسنده جو دیسپنزا

برقراری تعادل بین هفت مرکز انرژی بدن از دیگر مواردی است که دکتر دیسپنزا به آن اشاره می‌کند.

چگونه خودمان را بازسازی و از نو بسازیم و ذهنمان را از گذشته رها کنیم.

تمایزی بین فضا‌زمان و زمان‌فضا می‌سازد.

برای خرید این کتاب می‌توانید رو لینک کلیک کنید.

4_مدیریت یک دقیقه ای نویسنده اسپنسر جانسون

در این کتاب با اشاره به مدیریت یک دقیقه‌ای به خواننده یاد می‌دهد که چگونه در زمان صرفه جویی کنند و بهره‌وری خود را بالا ببرند.

شما خواهید آموخت که با سه تکنیک مدیریتی می‌شود در زندگی میلیون‌ها انسان تاثیر گذاشت.

4_مدیریت یک دقیقه ای نویسنده اسپنسر جانسون

1_تنظیم یک دقیقه‌ای هدف

2_سخنرانی یک دقیقه‌ای

3_یک دقیقه توبیخ

دکتر اسپنسر جانسون(Spencer Johnson) با پرداخت به این مسائل و کالبدشکافی آن‌ها، راهکارهای را مطرح می‌کند. با اجرا این راه‌ها هم در زمان صرفه جویی می‌کنیم و هم در کار خود موفقیت کسب می‌کنیم.

برای خرید این کتاب می‌توانید رو لینک کلیک کنید.

5-خودت را آماده تغییر کن نوشته جوئل اوستین

جوئل آستین(Joel Scott Osteen) در این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی  و توسعه فردی است که به خواننده کمک می‌کند وسعت ذهن خود را باز کند.

این کتاب به خوانده خود آموزش می‌دهد که عمیق‌تر و گسترده‌تر نگاه  کنند. دقیق‌تر شرایط پیرامون خود را تحلیل کنند و دنبال تغییر ذهن خود برای بهتر زندگی کردن باشد.

برای خرید این کتاب می‌توانید رو لینک کلیک کنید.

6_میثاق پنجم نویسنده دون میگوئل رویینز

از زمانی که پا به این دنیا می‌گذاریم، پیامی را به این جهان می‌فرستیم.

چه پیامی؟

این پیام ما هستیم، کودک تازه متولد شده، هر عضو بدن برای خودش یک جهان دارد، کامل و با هوش و با برنامه ریز…با این جملات کتاب آغاز می‌شود.

6_میثاق پنجم نویسنده دون میگوئل رویینز

در کتاب به 5 سطح اشاره می‌کند که باعث رنج در زندگی ما می‌شود. این کتاب به خوانند راه و رسم زندگی کردن می‌آموزد، کتابی جذاب و خواندی که باعث می‌شود اندکی از روزمرگی کلافه کننده فاصله بگیریم. هدف نویسنده کمک برای رها شدن است. کتابی که در دسته آثار توسعه فردی قرار می‌گیرد و بسیار کمک کننده است.

دون میگوئل(Don Miguel Ángel Ruiz) اعتقاد دارد راه درست و خوب زندگی کردن در این خلاصه شده است که ما خود واقعیمان را بپذیریم.

هفت سال این کتاب در لیست کتاب های پرفروش نیویورک تامیز  قرار داشت.

برای خرید این کتاب می‌توانید رو لینک کلیک کنید.

در این مقاله سعی کردیم 6 کتاب مهم توسعه فردی را معرفی کنیم. این کتاب‌ها و دیگر کتاب‌ها توسعه فردی در سایت نت بوک موجود است. شما می‌توانید با خرید این کتاب‌ها تغییر در زندگی و خودشناسی را آغاز کنید.

  • Milad Yeganeh
  • 1400-08-06
  • 118 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

کتابی که دنبالشی رو پیدا نکردی؟