تعریف مینیمالیسم از فردی به فرد دیگر تغییر می‌کند. به عبارتی در عین حال که روحی یکسان دارد در کالبدهای مختلفی قرار می‌گیرد. مانند ماده‌ای مایع که می‌توان آن را در هر ظرفی جا کرد و آن را بدون تغییر در ماهیت، به اشکال گوناگون درآورد.


تمام طرفداران سبک مینیمال در یک اصل با یک دیگر موافق هستند، آن هم این است که مینیمالیست‌ها روی آنچه واقعا اهمیت دارد متمرکز می‌شوند. مینیمالیسم به معنای رهایی از هر چیزی است که ما را خوشحال نمی‌کند.


استفاده کمتر از وسایل یا استفاده وسایل به تعداد کمتر، صرفه جویی و مبارزه با مصرف‌گرایی از اصول مهم زندگی مینیمالیستی است. شاید تصوری که حالا در ذهن شما شکل گرفته است این به این سمت برود که طرفداران مینیمال و مینیمالیسم در حال زندگی کردن در سختی و عدم وجود وسایل مورد نیازشان هستند. اما این تصور قطعا اشتباه است.

مینیمال زیستن می‌تواند به معناهای زیر باشد:

  • استفاده بهتر و مفید‌تر
  • ابزار کمتر با کارایی بیشتر.
  • زندگی ساده در عین کارامدی

 

اما چگونه مینیمال و مینیمالیسم می‎تواند در زندگی روزمره ما جا باز کند؟ آیا عدم استفاده ناگهانی از وسایلی که تا کنون به طور مرتب از آنها استفاده می‌کرده‌ایم کار صحیحی است؟ قطعا اینطور نیست!


برای مینیمالیست شدن باید با صبر و حوصله عمل کرد!

مینیمال به سبک نت بوک | پلتفرم خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم


از خودتان شروع کنید


مینیمال و مینیمالیسم را از درون خود آغاز کنید. با دور ریختن افکار مزاحم و اضافی شروع کنید. افکار خود را روی کاغذ بنویسید و عنوان‌های بیفایده را کنار بگذارید. آدم‌ها قدم بعدی هستند. لیستی از آدمهایی که در دایره آشنایانتان قرار می‌گیرند تهیه کنید. چه کسانی جلوی پیشرفت شما را می‌گیرند و مانع بازدهی بیشترتان هستند؟


از کوچک به بزرگ


از مسایل کوچک تر شروع کنید. اکسسوری هایی که خیلی وقت است از آنها استفاده نمی‌کنید برای فروش بگذارید یا به دوستان خود هدیه دهید. لباس‌هایی که سال‌هاست در کمدتان خاک می‌خورند مورد بعدی هستند. بی‌استفاده ها را جدا کنید. برای فروش اکسسوری‌ها و لباس‌های خود می‌توانید به کمدا مراجعه کنید.

 

مینیمال به سبک نت بوک | پلتفرم خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم


کتاب‌های تلنبار شده قدم بعدی هستند. کتابخانه‌تان را از کتاب‌های خوانده شده که دیگر از آنها استفاده نمی‌کنید خالی کنید. خلوتی و سادگی کتابخانه فضای تفکر بیشتر را فراهم می‌کند. فضایی برای حضور کتاب‌هایی تازه!


کتابهای تازه تنها به معنی خرید کتاب نو نیستند. این امر شروع قدم بعدی ماست. با استفاده از کتابهای دست دومی که به صورت سالم استفاده شده اند مصرف گرایی را به انتها برسانیم. مصرف گرایی دشمن مینیمال و مینیمالیسم است و با آن به طور کامل در تضاد است.


نت بوک شما را در این امر همراهی میکند! شما می‌توانید کتابهای خود را به صورت نامحدود و بدون هیچ هزینه‌ای برای فروش در وب‌سایت نت بوک آگهی کنید! از آنها درآمد کسب کنید و از آن برای خرید کتاب‌های تازه استفاده کنید!


حالا شما می‌توانید خودتان را یک مینیمالیست بدانید که با مصرف‌گرایی مقابله می‌کند، جان تعداد زیادی از درخت ها را حفظ می‌کند و در نجات محیط زیست همکاری دارد.

برای آغاز مینیمالیست شدن و فروش کتاب بدون محدودیت و هزینه کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

کتابی که دنبالشی رو پیدا نکردی؟