نت بوک _ بازار خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم

همه افراد در زندگی به دنبال شادی، رضایت، موفقیت و… هستند. روان‌شناسی، علمی است که انسان را در راستای رسیدن به این اهداف کمک می‌کند.

… امروزه برای کسب مهارت و علم در زمینه‌های مختلف، ابزار‌ها و راه‌های گوناگونی وجود دارد. مانند کتاب، کتاب های صوتی، اینترنت و

کتاب‌های روان‌شناسی یکی از بهترین راه‌های یادگیری روانشناسی و درنتیجه آن شناخت خود و اهدافمان و راه های رسیدن به آسایش در زندگی هستند که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

در این مقاله قصد داریم به 5 علت برای خواندن کتاب‌های روانشناسی بپردازیم:

 

1.شناخت خود

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا هنگام انجام کاری مثل حل مسائل ریاضی کسل هستید ولی هنگام انجام کار دیگری مثل نوشتن مشتاقید! جواب این سوال در دستان توانای علم روانشناسی است.

شما با مطالعه کتاب‌های روان‌شناسی به شناخت خود می‌رسید. با شناخت خود توانایی‌های خود را پرورش می‌دهید و در این صورت است که کیفیت زندگی بهبود می‌یابد.

 

2.شناخت دیگران

گاهی در ارتباط با افراد دچار سردرگمی می‌شویم، مثلا مگر چه حرفی زدم که باعث ناراحتی دوستم شد!؟ یا چرا همکارم درکم نمی‌کند!؟

افراد با مطالعه کتاب‌های روانشناسی قادر به بررسی رفتار فرد مقابل می‌شوند و شناخت افراد کمک می‌کند تا رفتار فرد در مقابل افراد بهبود یابد و به این ترتیب روانشناسی در شناخت و رفتار افراد با یکدیگر نیز تاثیرگذار است.

 

 

نت بوک _ بازار خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم

 

 

3.ذهنی کارآمد‌تر

اتاقی را در نظر بگیرید، اگر این اتاق شلوغ باشد و در آن وسائل اضافی قرار دهیم نه تنها کارایی ندارد، بلکه گاهی اذیت کننده نیز هست.

ذهن انسان نیز مانند اتاق است! اگر شلوغ باشد و پر از استرس و اضطراب، کارایی خود را از دست می‌دهد. با مطالعه کتاب‌‌های روان‌شناسی فرد قادر می‌شود تا استرس و اضطراب را از ذهن خود بیرون کند و در این صورت است که ذهن کار‌آمدتر می‌شود.

 

4.زندگی سالم‌تر

افسردگی یکی از موضوعات گسترده و مهم علم روان‌شناسی است. به همین‌دلیل است که در بسیاری از کتاب‌های روانشناسی به آن پرداخته شده است.

روشی که بسیاری از کتاب‌ها جهت بهبود افسردگی پیشنهاد می‌کنند ورزش کردن و تغذیه سالم است!

در صورتی که شاید سبک زندگی سالم‌تر به درمان حال بد و افسردگی کمک کند اما این همه ماجرا نیست. عوامل بسیار متعددی در ایجاد، برخورد و درمان افسردگی موثر هستند که هر یک بررسی تخصصی خود را می‌طلبد.

تا این جا به بررسی مزایایی که با خواندن کتب روان‌شناسی به دست می‌آید اشاره شد، در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین کتاب‌های روانشناسی می‌پردازیم:

1-انسان در جستجوی معنا

همان گونه که از اسم کتاب می‌توان حدس زد این کتاب به ما می‌آموزد که چگونه می‌توان معنای زندگی را پیدا کرد. این اثر ادبی مشهور اثر دکتر فرانکل است و مطالعه آن به شدت توصیه می‌شود.

2-هنر ظریف بیخیالی

در خلاصه این کتاب امده‌است که:

«این کتاب رنج های شما را به ابزار، زخم‌هایتان را به قدرت و مشکلاتتان را به مشکلی معمولی‌تر تبدیل می‌کند.»

این کتاب نوشته مارک منسن است.

3-کتاب تئوری انتخاب

اگر همه افراد مسئولیت زندگی خود را قبول کنند ، در این‌صورت آزادی واقعی را پیدا خواهند کرد.

این کتاب به یک امرخیلی مهم یعنی قبول مسئولیت کارها تاکید دارد، این کتاب نوشته دکتر ویلیام گلسر است.

4-چهار اثر فلورانس

این کتاب یکی از معروف‌ترین کتاب‌های روان‌شناسی نوشته فلورانس اسکوال شین است که در ایران هم بیش از 60 بار چاپ شده‌است.

اگر کتاب راز را مطالعه کرده‌باشید پس با موضوع اثر جذب آشنایی دارید، این کتاب هم یکی از معروف ترین کتاب‌ها در حیطه قانون جذب می‌باشد.

5-ادم های سمی

وقتی در محیط کار،مدرسه،دانشگاه و… با فردی برخورد می‌کنید که روز شما را خراب می‌کند و یا حتی کمی از حال خوب شما را بد می‌‌کند باید او را از زندگی خود حذف کنید. در این کتاب لیلیان گلاس به روش هایی که می توان این کار را انجام داد پرداخته است و شما را در راه داشتن هرچه بیشتر آرامش در زندگی همراهی می‌کند.

 

 

نت بوک _ بازار خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم

 

 

شناخت راه‌های زندگی ممکن است سال‌ها به ‌طول بیانجامد و حتی ممکن است با وجود سال ها تلاش بدون وجود راهنما راه درست یافت نشود. در صورتی که با مطالعه این کتاب‌ها و کمی تامل در باب مسائلی که به آن پرداخته‌اند می‌توانید در مدت زمان کوتاه‌تری به این راه‌ها دست یابید.

درواقع با مطالعه این کتاب ها شما در مدت زمان کوتاه‌تری به یافته‌های اساتید و دانشمندان علم روانشناسی در سراسر جهان دست پیدا می‌کنید. مطالعه کتاب‌های روان‌شناسی یکی از بهترین راه‌ها برای رشد و توسعه فردی می‌باشد.


تمامی کتاب‌های روانشناسی معرفی شده را می‌توانید با تخفیف‌های ویژه از وب‌سایت نت بوک تهیه کنید. برای خرید کتاب‌های روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

کتابی که دنبالشی رو پیدا نکردی؟