نبرد من توسط آدولف هیتلر (Adolf Hitler) در سال ۱۹۲۵ منتشر شد. این کتاب را زمانی که در زندان لندبرگ ایالت باواریا بود نوشته است. بعد از به قدرت رسیدن او و تشکیل حزب نازی، این کتاب تبدیل به مقدس‌ترین کتاب آن زمان آلمان شد. نبرد من بعد از کتاب مقدس انجیل پرفروش‌ترین کتاب آلمان بوده است.

نبرد من، کتاب مقدس نازی‌ها نام گرفت. تدریس این کتاب در زمان قدرت هیتلر و حزب نازیسم در مدارس اجباری بود. هیتلر معتقد بود که باید از بچگی با تفکرات تمامیت‌خواهی حزب و هیتلر آشنا شوند تا در آینده به‌عنوان سربازان وفادار این حزب فعالیت کنند.

نبرد من به‌نوعی مانیفست هیتلر است. در کتاب او از قدرت و عظمت آلمان می‌گوید که توسط رهبران خیانت‌کار آن زمان از بین رفته.

این کتاب بعد از شکست جنگ جهانی اول به‌نوعی برای مردم آلمان دریچه امید و برگشت به قدرت بود. با خواندن نبرد من پی می‌بریم که چگونه یک دیکتاتور فکر می‌کند و چگونه با لحنی گیرا باور‌های خود را به ذهن مردم منتقل می‌کند. چیزی که او می‌گوید برگشت قدرت و عظمت آلمان است.

برای مطالعه بیشتر در مورد جنگ جهانی اول کلیک کنید.

 یک‌دست کردن نژادی از دیگر تفکرات هیتلر به‌حساب می‌آید

او در بخشی از کتاب می‌گوید که همه نژاد‌ها، نژاد برتر نیستند و برای برگشت به عظمت گذشته باید پاک‌سازی نژادی انجام شود. بیشتر منظور هیتلر به از بین برد قوم (نژاد) یهود بوده است. نژاد آریایی را به‌عنوان نژاد برتر می‌دانست. در بخشی دیگر می‌گوید که اگر او و حزبش به قدرت برسند باید یهودیان را از کشور اخراج کنند و به‌نوعی منظور او از اخراج کردن ریشه‌کن کردن این قوم بوده.

نت بوک | بازار خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم

نبرد من، فلسفه هیتلر در سیاست و دولت‌داری را نشان می‌دهد. مخالفت و نارضایتی خود را از نبود آزادی برای احزاب آن زمان آلمان بیان می‌کند. نشان می‌دهد چگونه می‌شود با آزادی حزبی به پیشرفت در کشور رسید. اما در زمان به قدرت رسیدن خود و حزبش، کاملا برعکس این گفته‌ها عمل کرد.

در قسمت دوم کتاب از پیوستن به حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان می‌نویسد. او بعد از مدتی رهبر این حزب می‌شود، جنبش جوانان برای بیداری ملت را شروع می‌کند. این حزب در بین مردم محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های هیتلر، تسلط او در سخنرانی‌های تحریک‌کننده و جذاب بود.

هیتلر با سخنرانی‌های تأثیرگذار خود، احساسات و ذهن مردم را در اختیار می‌گرفت و باور‌های خود به آن‌ها دیکته می‌کرد.

در بخش اول این کتاب ساختار نوشتاری بسیار ازهم‌گسسته و به هم ریخته دارد که کاملا مشخص است یک فرد کم سواد آن را نوشته است. اما همین ساختار بهم ریخته به طرز عجیبی عوام‌فریب بود. تفکرات ضد یهودی، ضد دموکراتیک و ضد مارکسیست را بیان می‌کرد. اما در بخش دوم قابل‌درک‌تر می‌شود، بیشتر به تفکرات خود می‌پردازد. اکثر خوانندگان این کتاب در آن زمان تحت تفکرات هیتلر قرار می‌گرفت و به سمت حزب نازیسم حرکت می‌کردند.

نبرد من  بعد از خودکشی هیتلر و پایان جنگ جهانی دوم هرگز منتشر نشد. امتیاز این کتاب در دست ایالت بایرن بود و این ایالت تصمیم به ممنوع کردن انتشار این کتاب برای جلوگیری از به‌وجودآمدن و به قدرت رسیدن دوباره این تفکر و نئونازیسم بوده است. این ممنوعیت ۷۰ سال طول کشید. سرانجام در ۲۰۱۶ مجوز انتشار مجدد را کسب کرد.

برای خرید کتاب نبرد من نوشته آدولف هیتلر کلیک کنید!

آدولف هیتلر

20 آوریل ۱۸۸۹ در برانائوام این در استان اوبر استرایش متولد شد. در سه‌سالگی همراه با خانواده به پاساو در آلمان مهاجرت کردند. او در این منطقه بزرگ شد وبر خلاف خانواده که آلمانی با لهجه اتریشی داشتند، او آلمانی را با لهجه بایری (باواریایی) آموخت. این امر در سخنرانی‌های وی در آینده مشخص است. در ۸ سالگی باز به اتریش برگشتند.

او در کلیسا آواز‌های مذهبی می‌خواند. حتی ممکن بود کشیش شود. اما علاقه درونی وی به هنر و بخصوص نقاشی بود. مرگ برادر کوچک‌ترش روی او بسیار تاثیر گذاشت و او را به فردی منزوی و افسرده تبدیل کرد.

بعد از مرگ پدر و با یک فاصله کم مرگ مادر، برای کسب درآمد و گذران زندگی نقاشی‌های از شهر وین می‌کشید و آن‌ها را می‌فروخت، چندباری به دانشگاه هنر وین درخواست داد اما موفق به ورود نشد. در سال ۱۹۱۳ به امپراتوری آلمان رفت. در این سال جنگ جهانی اول آغاز شد و او به‌عنوان سرباز برای آلمان به جنگ رفت. بعد از اتمام جنگ و شکست آلمان در سال ۱۹۱۹ به حزب کارگران آلمان که بعدا به حزب ناسیونال سوسیالیست نام گرفت پیوست.

سه سال بعد به‌عنوان رهبر این حزب انتخاب شد. در سال ۱۹۲۳ تلاش نافرجام کودتا در مونیخ باعث شده او دستگیر شده و به زندان برود. در همین دوران شروع به نوشتن نبرد من کرد.

نت بوک | بازار خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم

هیتلر در این کتاب که شامل دو بخش است، بخش اول را به کودکی تا پیوستن به حزب کارگران آلمان اختصاص داده است و در بخش دوم از مانیفست سیاسی خود صحبت می‌کند. او در سال ۱۹۲۴ از زندان آزاد می‌شود. پس از آزادی فعالیت خود را دوباره آغاز و به پیمان ورسای به‌تندی حمله می‌کند. در این دوران ضد یهودیت و ضد کمونیسم را ترویج می‌دهد و تلاش می‌کند تا مردم آلمان را به سمت پان ژرمنیسم حرکت دهد.

شخصیت وطن‌پرست و سخنرانی‌های تاثیرگذار او، از هیتلر یک رهبر کاریزماتیک ساخت. در سال ۱۹۳۲ حزب نازی در پارلمان اکثریت کرسی‌ها را در اختیار گرفت و به‌این‌ترتیب هیتلر به‌عنوان رهبر حزب به صدر‌اعظمی آلمان رسید.

باقدرت یکدست در پارلمان، آن‌ها اولین قدم‌های خود را برای تمامیت‌خواهی حزب انجام‌دادن. آن‌ها جمهوری وایمار را به آلمان نازی تغییر دادند و نظام تک حزبی شد. سخنان ایدئولوژیک نازیسم در آلمان رواج پیدا کرد. سخنرانی‌ها هیتلر و افراد دیگر هم مردم آلمان را با این تفکر روز‌به‌روز همراه‌تر می‌کرد. در سال ۱۹۳۹ با حمله به لهستان حرکت خود را آغاز کرد

این اقدام باعث اعلان‌جنگ بریتانیا و فرانسه به آلمان شد. جنگ جهانی دوم آغاز شد و هیتلر و حزبش باقدرت نظامی بالا موفق در فتح کشور‌ها می‌شدند. در سال 1942، اروپا و شمال آفریقا به تصرف آن‌ها درآمده بود. اما حمله به شوروی باعث ازدست‌رفتن نیروها و تسلیحات شد. رفته‌رفته آلمان فتوحات خود را از دست داد.

هیتلر و حزبش، با ایدئولوژی نژادی، باعث مرگ ۶ میلیون یهودی و میلیون‌ها قربانی شدند. این یهودی‌ستیزی هیتلر منجر به فاجعه لوکاست شد. هیتلر: اگر سرمایه‌گذاران یهودی در درون و بیرون اروپا موفق شوند ملت‌ها را یک‌بار دیگر وارد جنگ کنند. نتیجه این سلطه بلشویک‌ها به زمین و نتیجتا پیروزی یهود نخواهد بود، بلکه باعث نابودی نژاد یهود می‌شود. این سخنرانی مقدمه کشتار گسترده یهودیان و هولوکاست بود.

نت بوک | بازار خرید و فروش کتاب‌های نو و دست دوم

آدولف هیتلر در ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ برای اینکه به دست شوروی‌ها اسیر نشود، اقدام به خودکشی می‌کند.

هیتلر: آن که زندگی می‌کند باید بجنگد. کسی که نمی‌خواهد در این جهان بجنگد، یعنی در جهانی که مبارزه مدام قانون زندگی است، حق زیستن ندارد.

این کتاب روایت یک دیکتاتور است. کسی که جهان را بهم ریخت و باعث مرگ میلیون‌ها انسان شد. با خواندن این کتاب به عمق تفکر هیتلر پی می‌برید. اینکه چگونه او تبدیل به یک انسان خطرناک و دیکتاتور شد. تفکر تمامیت‌خواهانه‌اش از کجا آمد و چه هدفی را دنبال می‌کند.

کتاب نبرد من در سایت نت بوک موجود است. شما می‌توانید آن را تهیه و با خواندنش به ذهن هیتلر، تاریخ و چگونگی آغاز جنگ جهانی دوم سفر کنید.

مایل به فروش کتاب نبرد من هستید؟ کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

کتابی که دنبالشی رو پیدا نکردی؟